کلاسهای آنلاین چه تفاوتهای با کلاسهای حضوری دارند؟

درکلاسهای حضوری،دانش پژوهان مجبور هستند در یک زمان و مکان خاص دورهم جمع شوند و به یادگیری بپردازند اما در کلاسهای آنلاین در انتخاب زمان و مکان انعطاف پذیری بالایی وجود دارد. در هر مکانی و تقریبا” در هر زمانی امکان برگزاری دوره های اآنلاین وجود دارد. سبک تدریس در دوره های آنلاین کمی متفاوت تر است .بعضی از قابلیتها در دوره های آنلاین وجود دارد که در کلاسهای حضوری میسر نمی باشد. به خاطر رشد تکنولوژی در دنیای مدرن ،گرایش به سمت آموزش آنلاین به طور قابل التوجهی در سراسر دنیا افزایش پیدا کرده است.بعضی از دانش پژوهان با کلاس آنلاین و غیر حضوری ارتباط بیشتری برقرار می کنند

در دوره های آنلاین مکان تعامل و مشارکت بین دانش پژوهان شرکت کننده در دوره وجود دارد و این حس مشارکت آموزش آنلاین را جذاب تر می کند.در سراسر دنیا شرکتهای معتبری در حال فعالیت می باشند که در زمینه ارائه خدمات آموزشی انلاین خیلی قوی حرکت می کنند و زیر ساخت آموزشی آنلاین در سراسر دنیا را متحول کرده اند .بعد از شیوع ویروس کرونا تمامی دانشکاههای معتبر دنیا بودجه قابل توجهی را به تقویت زیر ساخت آموزش آنلاین و از راه دور اختصاص داده اند و خیلی سریع در حال توسعه این نوع آموزش می باشند.

در دوره های آنلاین دانش پژوهان بیشتر یاد می گیرند زیرا کنترل کاملی روی عملکرد و فرایند یادگیریشان دارند.در دوره های آنلاین دانش پژوهان سریعتر حرکت می کنند و تبادل اطلاعات بیشتر صورت می گیرد اما در دوره های حضوری مسلما” مقداری از وقت کلاس هدر می شود.در دوره های آنلاین اساتید فقط مجبورند به تدریس بپردازند و مدیریت زمان کلاس خیلی بهتر انجام می شود.حتی در دوره های آنلاین اساتید دوره با دانش پژوهان از طریق webcam تعامل تصویری دارند و انگیزش برای یادگیری بالا می رود مردم سراسر دنیا با تکنولوژی به روز آموزشی آشنا می شوند.

دوره های آنلاین نسبت هزینه یادگیری را به طور قابل التوجهی کاهش می دهد زیرا در سراسر دنیا دوره های آنلاین نسبت به کلاسهای حضوری شهریه پایین تری دارند و هزینه رفت و آمد برای دانش پژوهان صفر است.دانش پژوهان در سراسر دنیا نیازبه یک کامپیوتر با لب تاپ دارند که مجهز به webcam باشد. اینترنت پر سرعت و یا با سرعت متوسط می تواند به راحتی به کیفیت بالای دوره های آنلاین کمک کند بنابراین این یادگیری آنلاین نیاز به سرمایه گذاری زمان کمتری دارد. در یک زمینه ها،سنجش دانش پژوهان دقیق تر صورت می گیرد. مشارکت بین دانش پژوهان در دوره های آنلاین خیلی بیشتر است و این نوع مشارکت در سراسر دنیا در حال افزایش است. امروز در سراسر دنیا بیشتر جلسات به صورت آنلاین برگزار می شوند و در زمان و هزینه صرفه جویی قابل التوجهی شکل می گیرد. تحقیقات نشان داده است که دانش پژوهانی که در دوره های آنلاین شرکت می کنند نمرات بهتری در پایان ترم کسب می کنند بنابراین چه بخواهیم چه نخواهیم دور های آنلاین در سراسر دنیا به طور قابل التوجهی برای آموزش در همه زمینه ها در حال توسعه می باشند.

دپارتمان آموزشی انلاین مرکز زبان هیراد